Blog

Kolik ušetří bytový dům výměnou svítidel za LED svítidla?

Výměnou svítidel za LED ušetříte

Úspora energie a nákladů při výměně starých svítidel za LED svítidla s pohybovým senzorem

V dnešní době, kdy se stále více klade důraz na úsporu energie a udržitelnost, je výměna starých svítidel za moderní LED svítidla s pohybovými senzory nejen ekologicky šetrným, ale také ekonomicky výhodným řešením. Tento článek se zaměří na konkrétní případ bytového domu, kde se původní svítidla na schodišti nahrazují LED alternativami. Představíme si výhody této výměny, včetně detailních výpočtů, které ukazují, jak rychle se investice vrátí.

Původní stav

V bytovém domě je jeden vchod vybavený 20 svítidly, každé o příkonu 80 W. V původním systému jeden vypínač rozsvítil celé schodiště, což znamenalo, že všech 20 svítidel svítilo současně, bez ohledu na skutečnou potřebu osvětlení.

Nový stav

V novém systému jsou stará svítidla nahrazena alternativními LED svítidly s příkonem 12 W, která jsou vybavena pohybovými senzory. Tyto senzory rozsvítí pouze jednotlivé svítidlo po dobu jedné minuty, když detekují pohyb, což výrazně snižuje celkovou spotřebu energie.

Výpočty úspor

 1. Spotřeba energie původních svítidel:
  • Příkon jednoho svítidla: 80 W
  • Počet svítidel: 20
  • Celkový příkon: 80 W * 20 = 1600 W (1,6 kW)
  • Předpokládejme, že svítidla svítí průměrně 4 hodiny denně.
  • Denní spotřeba: 1,6 kW * 4 hodiny = 6,4 kWh
  • Roční spotřeba: 6,4 kWh * 365 dní = 2336 kWh
 2. Spotřeba energie nových LED svítidel:
  • Příkon jednoho svítidla: 12 W
  • Počet svítidel: 20
  • Celkový příkon: 12 W * 20 = 240 W (0,24 kW)
  • Předpokládejme, že každé svítidlo svítí průměrně 1 minutu při každém použití a že schodiště je použito 100krát denně.
  • Denní spotřeba: 0,24 kW * (1/60) hodiny * 100 = 0,4 kWh
  • Roční spotřeba: 0,4 kWh * 365 dní = 146 kWh
 3. Úspora energie:
  • Roční úspora: 2336 kWh – 146 kWh = 2190 kWh
 4. Finanční úspora:
  • Předpokládejme cenu za 1 kWh elektřiny 8 Kč.
  • Roční úspora v korunách: 2190 kWh * 8 Kč = 17520 Kč

Návratnost investice

Předpokládejme náklady na jedno nové kvalitní LED svítidlo s pohybovým senzorem včetně instalace ve výši 1100 Kč.

 • Celkové náklady na výměnu svítidel: 1100 Kč * 20 = 22000 Kč
 • Roční úspora: 17520 Kč

Návratnost investice: 22000 Kč / 17520 Kč ≈ 1,25 roku

Závěr

Výměna starých svítidel za moderní LED svítidla s pohybovými senzory přináší výrazné úspory energie a nákladů. V našem modelovém případě se investice do nových svítidel vrátí za přibližně 1,25 roku, což je velmi rychlá návratnost. Navíc, po této době začínají skutečné finanční úspory, což činí tento krok nejen ekologicky smysluplným, ale také ekonomicky výhodným.

Pro další informace o možnostech úspory energie a výměně svítidel nás neváhejte kontaktovat. Jsme připraveni vám pomoci s návrhem a realizací optimálních řešení pro váš bytový dům.


Máte-li zájem o cenovou nabídku výměny svítidel v bytovém domě, neváhejte nás kontaktovat!

Region Morava (Olomouc a okolí)

+420 777 995 980 , email: ondrej@unlimited-elektro.cz

 • Výměna svítidel Olomouc
 • Výměna svítidel Uničov
 • Výměna svítidel Litovel
 • Výměna svítidel Mohelnice
 • Výměna svítidel Šumperk
 • Výměna svítidel Bruntál
 • Výměna svítidel Prostějov
 • Výměna svítidel Přerov
 • Výměna svítidel Zábřeh
osvětlení domácnosti

Často kladené otázky

1. Jaké jsou hlavní výhody LED svítidel s pohybovým senzorem?

LED svítidla s pohybovým senzorem nabízejí několik klíčových výhod, včetně nižší spotřeby energie, delší životnosti, a zvýšené bezpečnosti díky automatickému rozsvěcení při detekci pohybu. Tím se snižují náklady na elektřinu a zároveň zajišťuje efektivnější osvětlení pouze tehdy, když je potřeba.

2. Jaká je průměrná návratnost investice do výměny svítidel za LED s pohybovým senzorem?

Návratnost investice závisí na několika faktorech, včetně počtu svítidel, jejich využití a ceny elektřiny. V našem modelovém případě se investice do výměny 20 svítidel s pohybovými senzory vrátí přibližně za 1,25 roku.

3. Kolik energie mohu ušetřit výměnou starých svítidel za LED?

Výměna starých svítidel za LED svítidla s pohybovými senzory může přinést výrazné úspory energie. V našem příkladu došlo k roční úspoře 2190 kWh, což znamená finanční úsporu přibližně 17520 Kč ročně.

4. Jak dlouho vydrží LED svítidla ve srovnání s klasickými svítidly?

LED svítidla mají výrazně delší životnost než klasická svítidla. Zatímco tradiční žárovky mohou vydržet několik tisíc hodin, LED svítidla mohou dosáhnout až 50 000 hodin provozu, což znamená méně častou výměnu a nižší údržbové náklady.

5. Jsou LED svítidla s pohybovým senzorem vhodná pro všechny typy bytových domů?

Ano, LED svítidla s pohybovým senzorem jsou vhodná pro většinu bytových domů. Jsou zvláště užitečná v prostorách s nepravidelným pohybem, jako jsou schodiště, chodby nebo vchody, kde mohou výrazně snížit spotřebu energie a zlepšit bezpečnost.

6. Jaké jsou počáteční náklady na výměnu svítidel za LED s pohybovým senzorem?

Počáteční náklady zahrnují cenu samotných LED svítidel a náklady na jejich instalaci. V našem příkladu jsme předpokládali, že jedno LED svítidlo s pohybovým senzorem včetně instalace stojí 1100 Kč. Celkové náklady na výměnu 20 svítidel tedy činí 22000 Kč.

7. Jak funguje pohybový senzor a jaké jsou jeho výhody?

Pohybový senzor detekuje pohyb v okolí svítidla a automaticky rozsvítí světlo, když je detekován pohyb. Světlo zůstane rozsvíceno po stanovenou dobu (např. 1 minuta) a poté se automaticky vypne, pokud není detekován další pohyb. Tím se snižuje zbytečná spotřeba energie a zajišťuje se osvětlení pouze tehdy, když je to potřeba.

8. Je instalace LED svítidel s pohybovým senzorem složitá?

Instalace LED svítidel s pohybovým senzorem vyžaduje určité odborné znalosti, proto doporučujeme využít služeb kvalifikovaného elektroinstalatéra. Naše firma nabízí kompletní služby včetně dodávky a instalace a záruky svítidel, aby byla zajištěna správná a bezpečná instalace.

9. Jaké jsou další ekologické výhody LED svítidel?

LED svítidla jsou energeticky účinná, což znamená, že spotřebovávají méně elektřiny a tím snižují emise skleníkových plynů. Navíc neobsahují nebezpečné látky jako rtuť, která se nachází v některých tradičních žárovkách, což je činí šetrnějšími k životnímu prostředí.

10. Kde mohu získat více informací nebo konzultaci ohledně výměny svítidel?

Pro více informací nebo pro sjednání konzultace nás můžete kontaktovat prostřednictvím našich webových stránek nebo telefonicky. Naše firma je připravena vám pomoci s návrhem a realizací optimálních řešení pro váš bytový dům, včetně výměny svítidel a dalších elektroinstalačních služeb.

Doufáme, že tyto odpovědi vám poskytly užitečné informace a pomohou vám při rozhodování o výměně svítidel za moderní LED svítidla s pohybovými senzory.

Jablotron Olomouc – instalace do domácností i firem

Naše služby zahrnují kompletní instalaci zabezpečovacího systému Jablotron 100+ nebo Jablotron Mercury pro domácnosti i firemní prostory. V tomto článku vám přiblížíme, jak naše instalace alarmu Jablotron probíhá a poskytneme odpovědi na nejčastější otázky našich zákazníků.

Proces instalace zabezpečovacího systému Jablotron

 • 1. Úvodní konzultace

Každá instalace začíná úvodní konzultací, během které zjistíme vaše potřeby a požadavky. Naši odborníci navštíví vaše prostory, provedou detailní prohlídku a společně s vámi navrhnou optimální řešení.

 • 2. Návrh a plánování

Po úvodní konzultaci vypracujeme podrobný návrh, který zahrnuje technické specifikace, časový harmonogram a cenovou nabídku. Tento návrh s vámi projednáme a po vašem schválení přistoupíme k plánování instalace.

 • 3. Instalace systému

Samotná instalace zahrnuje instalaci kabeláže, montáž a konfiguraci zabezpečovacího zařízení Jablotron. Naši technici pracují efektivně a s minimálním rušením vašeho běžného provozu. Dbáme na bezpečnost a kvalitu každého kroku instalace.

 • 4. Testování a zaškolení

Po dokončení instalace provádíme důkladné testování celého systému, abychom se ujistili, že vše funguje správně a dle vašich očekávání. Následně vás zaškolíme, jak systém správně používat a odpovíme na všechny vaše dotazy.

 • 5. Servis a podpora

Náš vztah s vámi nekončí dokončením instalace. Nabízíme pravidelný servis a technickou podporu, abyste měli jistotu, že váš systém Jablotron bude vždy spolehlivě fungovat.

Časté otázky a odpovědi

Jak dlouho trvá instalace Jablotron systému?

Délka instalace závisí na rozsahu a složitosti projektu. Instalace bezdrátového systémů je obvykle rychljší, než drátového. Instalace alarmu v rodinném domě trvá 1-2 dny, zatímco ve větších firmách může trvat i několik dní.

Je instalace rušivá pro běžný provoz domácnosti nebo firmy?

Naši technici se snaží minimalizovat jakékoli rušení. Instalace je plánována tak, aby co nejméně narušovala váš běžný denní režim.

Mohu si sám nainstalovat Jablotron systém?

Pro zajištění správné funkčnosti a bezpečnosti systému doporučujeme nechat instalaci na odbornících. Naši technici mají potřebné školení a zkušenosti, aby instalaci provedli správně a bezpečně. Instalací svépomocí přicházíte o záruku.

Jaká je záruka na Jablotron systémy?

Poskytujeme 2 letou záruku od provedení do provozu a prodlouženou 5 letou záruku při pravidelných ročních servisních kontrolách. Při servisní kontrole se zjišťuje stav baterií, provádí aktualizace periferií a celého systému.

Co když mám problém se systémem po instalaci?

Naše firma nabízí technickou podporu a servisní služby. Pokud narazíte na jakýkoli problém, můžete nás kdykoli kontaktovat a my se postaráme o jeho rychlé vyřešení.

Kde instalujete alarmy Jablotron?

Alarmy Jablotron instalujeme v Olomouckém kraji a to především ve městech – Olomouc, Uničov, Litovel, Šternberk, Prostějov, Přerov, Šumperk, Mohelnice, Zábřeh a okolí.

Zapezpečovací systém Jablotron

Závěr

Instalace systému Jablotron v Olomouci a okolí od naší firmy je zárukou kvality, spolehlivosti a profesionálního přístupu. Dbáme na to, aby každý krok instalace probíhal hladce a podle vašich představ. Pokud máte zájem o naše služby, neváhejte nás kontaktovat pro úvodní konzultaci. Těšíme se na spolupráci!


Máte-li zájem o cenovou nabídku instalace Jablotron 100+, neváhejte nás kontaktovat!

Region Morava (Olomouc, Brno, Ostrava a okolí)

+420 777 995 980 , email: ondrej@unlimited-elektro.cz


 • Montáž Jablotron Olomouc
 • Montáž Jablotron Uničov
 • Montáž Jablotron Litovel
 • Montáž Jablotron Mohelnice
 • Montáž Jablotron Prostějov
 • Montáž Jablotron Přerov
 • Montáž Jablotron Brno
 • Montáž Jablotron Ostrava
 • Montáž Jablotron Šumperk

Proč se vyplatí investovat do výměny svítidel za LED v celé domácnosti

Výměna osvětlení za LED

V posledních letech se stále více domácností rozhoduje pro přechod na LED osvětlení. Důvody pro tuto změnu jsou různé a sahají od ekonomických přes ekologické až po estetické. V tomto článku se podíváme na hlavní přínosy investice do LED svítidel a proč by měla být tato změna prioritou v každé domácnosti.

1. Energetická úspora

Jedním z nejvýznamnějších důvodů pro přechod na LED osvětlení je jeho vysoká energetická účinnost. LED žárovky spotřebují až o 85% méně energie než tradiční žárovky. To znamená, že za stejný čas svícení spotřebujete mnohem méně elektřiny, což se pozitivně projeví na vašich účtech za energii.

Příklad: Pokud v domácnosti používáte 20 klasických 60W žárovek, roční náklady na osvětlení mohou dosahovat až 12 000 Kč. Při použití LED žárovek se stejným světelným výkonem (10W) klesnou roční náklady na přibližně 2 000 Kč.

2. Dlouhá životnost

LED žárovky mají mnohem delší životnost než tradiční žárovky. Zatímco klasická žárovka má životnost kolem 1 000 hodin, LED žárovka může svítit až 25 000 hodin. To znamená, že je třeba je měnit méně často, což přináší další úspory.

Příklad: Pokud svítíte v průměru 3 hodiny denně, klasická žárovka vám vydrží zhruba jeden rok, zatímco LED žárovka může vydržet až 23 let.

3. Ekologický přínos

LED žárovky jsou také šetrnější k životnímu prostředí. Neobsahují žádné nebezpečné látky, jako je rtuť, kterou najdeme v některých jiných typech osvětlení, například v zářivkách. Navíc díky jejich dlouhé životnosti vzniká méně odpadu.

Příklad: Při použití 20 LED žárovek místo klasických žárovek ušetříte nejen na spotřebě energie, ale také snížíte množství vyprodukovaného odpadu o desítky kusů žárovek ročně.

Porovnání LED žárovek s klasickými žárovkami

4. Kvalita světla

LED žárovky nabízejí vyšší kvalitu světla než mnoho tradičních žárovek. Mají okamžitý náběh na plný výkon, takže nemusíte čekat, až se „rozehřejí“. Navíc jsou k dispozici v různých barevných teplotách a intenzitách, což umožňuje přizpůsobit osvětlení konkrétním potřebám jednotlivých místností.

Příklad: V obývacím pokoji můžete použít teplejší světlo pro vytvoření útulné atmosféry, zatímco v pracovně nebo kuchyni oceníte chladnější, bílé světlo, které podporuje koncentraci a produktivitu.

5. Bezpečnost

LED žárovky se méně zahřívají než tradiční žárovky, což snižuje riziko popálenin nebo požárů. Jsou také odolnější vůči otřesům a nárazům, což je činí bezpečnějšími volbou pro domácnosti s dětmi nebo domácími mazlíčky.

Příklad: V dětském pokoji jsou LED žárovky ideální, protože jejich povrch zůstává chladný na dotek, což minimalizuje riziko popálení při náhodném dotyku.

Závěr

Investice do LED osvětlení se vyplatí z mnoha důvodů. Nejenže přináší značné úspory na energii a delší životnost svítidel, ale také podporuje ekologické a bezpečnostní aspekty. Přechod na LED žárovky může být krokem, který se projeví nejen v nižších účtech za elektřinu, ale i v celkově lepší kvalitě života ve vaší domácnosti.


S výměnou svítidel v domácnosti Vám rádi pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat!

Olomouc, Uničov, Litovel, Prostějov, Šumperk a okolí:

+420 777 995 980 , email: ondrej@unlimited-elektro.cz


Porovnání výhod systému ABB Welcome Midi oproti levným „čínským“ systémům

Výměna domovních telefonů v bytových domech se nedělá příliš často a proto je důležité zvolit správný systém, který vydrží nejlépe další desítky let a bude dlouhodobě a jednoduše servisovatelný. Víme, že je pro bytové družstvo těžké se rozhodnout, kterou cenovou nabídku přijmout a které firmě instalaci svěřit. Je potřeba při rozhodování, který systém zvolit, vzít v úvahu několik faktorů. Pokusíme se Vám vysvětlit základní výhody kvalitního systému oproti „levným čínským“ systémům, které se snaží prodejci a některé instalační firmy protlačit na trh nízkou cenou.

ABB je celosvětově uznávaná společnost, která se specializuje na energetické a automatizační technologie. S historií sahající až do 19. století je ABB známá svou kvalitou, inovacemi a spolehlivostí. V České republice má ABB významnou výrobní základnu, kde se vyrábějí a vyvíjejí pokročilé technologické systémy, včetně domovních zvonků a interkomových systémů. Tento článek se zaměřuje na porovnání zvonkového systému ABB Welcome Midi s levnými čínskými alternativami, abychom vám pomohli vybrat nejlepší řešení pro vaši nemovitost.

1. Kvalita a spolehlivost

ABB Welcome Midi:
ABB je značka známá svou kvalitou a spolehlivostí. Systém Welcome Midi je navržen tak, aby dlouhodobě fungoval bez problémů, a to i v náročných podmínkách. Komponenty jsou vyrobeny z odolných materiálů a pečlivě testovány. Výroba probíhá předevšém v Evropě a to i v České Republice.
S velkou pravděpodobnostní znáte domovní telefony Tesla Stropkov, které se montovaly u nás již v 70. letech a v některých panelácích fungují do dnes. Ano, jednalo se o velmi kvalitní systém, který již není moderní, ale v mnoha nemovitostech je stále funkční. Tomu se říká kvalita, kterou opět chcete.

Levné čínské systémy:
U levných čínských systémů často chybí důkladné testování a kontrola kvality. To může vést k častým poruchám a nutnosti oprav nebo výměny zařízení po krátké době používání. Ano, dostanete od instalační firmy záruku 2 roky, ale co budete dělat s takovým systémem, který se začně kazit za 3, 5 nebo 8 let? Budou existovat ještě náhradní díly, nebo budete znovu řešit kompletní výměnu? Určitě stojí za zvážení, zda měnit kompletní systém každých 5 let, nebo investovat do kvality.

2. Funkcionalita a rozšíření

ABB Welcome Midi:
Systém Welcome Midi nabízí širokou škálu funkcí, včetně video interkomu, přístupu přes chytrý telefon, integrace s bezpečnostními kamerami a dalšími prvky chytré domácnosti. Jeho modularita umožňuje snadné rozšíření a přizpůsobení potřebám uživatele.

Levné čínské systémy:
Levné systémy často nabízejí omezené funkce a možnosti rozšíření. I když mohou na první pohled vypadat lákavě, jejich flexibilita a schopnost integrace s dalšími systémy jsou často omezené.

3. Design a estetika

ABB Welcome Midi: ABB klade důraz na moderní a elegantní design, který se hodí do jakéhokoliv prostředí. Systém Welcome Midi je esteticky příjemný a může být snadno integrován do interiéru i exteriéru vašeho domu či bytového domu. K výrobě jsou použity kvalitní materiály, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům.

Levné čínské systémy: Design levných čínských systémů bývá často jednoduchý a méně atraktivní a více „plastový“. Venkovní jednotky mohou časem korodovat, kvůli použití levnějších materiálů nebo se barva může začít loupat.

4. Zákaznická podpora a servis

ABB Welcome Midi: ABB poskytuje vynikající zákaznickou podporu a servis. Pokud narazíte na problém, můžete se spolehnout na rychlou a efektivní pomoc.

📞 Zákaznická podpora ABB Česká Republika

Levné čínské systémy: Zákaznická podpora u levných čínských systémů bývá často nedostatečná. Reklamace a opravy mohou být komplikované a časově náročné, což může být pro uživatele velmi frustrující.

5. Správa přístupových čipů a karet

ABB Welcome Midi má jednoduchou správu čipů, kterou se naučí bez problému každý správce nemovitosti. Pokud ztratíte čip k jednomu bytu, není potřeba znovu mazat celou databázi a nahrávat všechny čipy znovu. Vzhledem k tomu, že je možné čipy přiřadit ke konkrétnímu bytu, je pak velice jednoduché vymazat pouze konkrétní byt a jeho čipy znovu přidat.

Levné čínské systémy většinou nemají pokročilou správu čipů a v případě, že čip ztratíte je nejjednodušší to neřešit a jen doufat, že jej nenajde zloděj. Přehrát znovu celou databázi bytového domu, je velice náročné, až nereálné.

6. Cena vs. hodnota

ABB Welcome Midi: I když může být počáteční investice do systému ABB Welcome Midi vyšší, dlouhodobě se vyplatí díky své kvalitě, spolehlivosti a nízkým nákladům na údržbu. Navíc, vyšší bezpečnost a funkčnost přinášejí vyšší hodnotu pro uživatele.

Levné čínské systémy: Levné systémy lákají nízkou cenou, ale často přinášejí vyšší náklady v dlouhodobém horizontu kvůli častým opravám, výměnám a potenciálním bezpečnostním problémům.

Závěr

Systém ABB Welcome Midi představuje kvalitní, spolehlivé a bezpečné řešení pro moderní bytové domy. Oproti levným čínským systémům nabízí širší škálu funkcí, lepší zabezpečení, elegantní design a vynikající zákaznickou podporu. Investice do kvalitního systému se dlouhodobě vyplatí a přináší vyšší bezpečnost a pohodlí pro všechny obyvatele domu.

Pokud máte zájem o více informací nebo chcete konzultovat možnosti instalace systému ABB Welcome Midi ve vašem domě, neváhejte nás kontaktovat. Naše elektroinstalační firma vám ráda pomůže vybrat to nejlepší řešení a zajistí profesionální instalaci a servis.

Zajímá Vás jaká je cena výměny domovních zvonků?

Cena se liší dle typu nemovitosti. Cena závisí na počtu bytů, počtu vchodů, zda zvolíte audio nebo video telefony a dalších mnoha faktorech.

Neváhejte nás kontaktovat a nechte si zpracovat cenovou nabídku na míru Vaší nemovitosti.

V případě poptávky cenové nabídky na výměnu domovních zvonků a videozvonků do bytových domů prosím vždy uveďte – adresu nemovistosti, počet vchodů, počet obytných pater, počet bytů na patro, celkový počet bytů a pokud víte, tak i systém, který aktuálně máte. V idelálním případě i fotografii venkovní a vnitřní jednotky.


Máte-li zájem o cenovou nabídku instalace ABB Welcome Midi, neváhejte nás kontaktovat!

Region Morava (Olomouc, Brno, Ostrava a okolí)

+420 777 995 980 , email: ondrej@unlimited-elektro.cz


Jak probíhá výměna domovních zvonků v bytových domech?

Domácí telefony v bytových domech

Výměna domovních zvonků a domovních telefonů v bytových domech je proces, který vyžaduje odborný přístup a pečlivou koordinaci. Tento článek vám přiblíží jednotlivé kroky tohoto procesu a objasní, proč je důležité svěřit tuto práci profesionální elektroinstalační firmě.

1. Prvotní konzultace a inspekce

Prvním krokem je konzultace se zákazníkem a inspekce stávajícího systému. Odborník na elektroinstalace navštíví váš bytový dům, aby posoudil stav stávajících zvonků a kabeláže. Na základě této inspekce určí, jaký typ zvonku bude nejvhodnější náhradou, a zhodnotí, zda bude potřeba provést nějaké dodatečné úpravy.

2. Návrh řešení a cenová nabídka

Po inspekci vám firma předloží návrh řešení, který bude zahrnovat typ nových zvonků, případné nutné úpravy elektroinstalace a další související práce. Součástí návrhu bude také podrobná cenová nabídka, která zahrnuje materiál, práci a případné další náklady.

3. Plánování a příprava

Jakmile je nabídka schválena, přistoupí se k plánování výměny. Tento krok zahrnuje sestavení časového harmonogramu, který minimalizuje narušení běžného provozu bytového domu. Z důvodu, že je potřeba dostat se do každého bytu, je potřeba zkoordinovat čas se všemi obyvateli bytového domu.

4. Demontáž starých zvonků

Před samotnou instalací nových zvonků je třeba demontovat ty staré. Tento krok zahrnuje opatrné odstranění stávajících zařízení a přípravu místa pro instalaci nových komponent. Pokud je potřeba, provedou se také drobné opravy elektroinstalace nebo zdiva.

5. Instalace nových zvonků

Nyní přichází na řadu instalace nových zvonků. Odborníci pečlivě nainstalují nové zařízení, připojí je k elektroinstalaci a provedou potřebné testy, aby se ujistili, že vše funguje správně. V případě potřeby nastaví také další funkcionality, jako jsou kamerové systémy, ovládání dveří, světel nebo výtahu.

6. Testování a uvedení do provozu

Po instalaci je třeba provést důkladné testování. Zkontrolují se všechny zvonky, aby se ověřilo, že fungují bezchybně a že nedochází k žádným problémům. Obyvatelé domu jsou informováni o dokončení prací a jsou jim předány instrukce k používání nového systému.

Závěr

Výměna domovních zvonků v bytových domech je komplexní proces, který vyžaduje odborné znalosti a pečlivé plánování. Svěření této práce profesionální elektroinstalační firmě zajišťuje, že vše proběhne hladce a bezpečně, a nový systém bude spolehlivě sloužit všem obyvatelům domu.

Pokud potřebujete provést výměnu domovních zvonků ve vašem bytovém domě, neváhejte nás kontaktovat. Naše firma nabízí kompletní služby od prvotní konzultace až po následnou údržbu, abychom zajistili vaši maximální spokojenost.


Máte-li zájem o cenovou nabídku instalace domovních zvonků a videozvonků, neváhejte nás kontaktovat!

Region Morava (Olomouc, Brno, Ostrava a okolí)

+420 777 995 980 , email: ondrej@unlimited-elektro.cz

V případě poptávky výměny domovních zvonků a videozvonků do bytových domů prosím vždy uveďte – adresu nemovistosti, počet vchodů, počet obytných pater, počet bytů na patro, celkový počet bytů a pokud víte, tak i systém, který aktuálně máte. V idelálním případě i fotografii venkovní a vnitřní jednotky.


Online katalog vypínačů ABB

Přinášíme katalog ABB vypínačů online

Prohlédněte si online katalog vypínačů a zásuvek českého výrobce ABB a vyberte si nejvhodnější design do své domácnosti nebo firmy nebo si jej stáhněte jako pdf.

V katalogu naleznete obllíbené designy ABB Zoni, ABB Swing, ABB Swing L, ABB Tango, ABB Levit, ABB Levit M, ABB Time, ABB future linear, ABB Decento a další.

Rádi Vám pomůžeme s instalací zásuvek a vypínačů ABB, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Nové dotykové klávesnice Jablotron Natus

Jablotron Natus klávesnice

Jablotron, český výrobce zabezpečovacách systémů konečně pustil na trh nové dotykové klávesnice Jablotron Natus. Máte-li zájem o výměnu původní klávesnice za novou dotykovou nebo kompletní instalaci systému Jablotron, ozvěte se nám.

 • Moderní design jdoucí v duchu současných trendů
 • 5“ dotykový LCD display sjednocený s rozhraním MyJABLOTRON
 • Hodiny a 2 teploměry lze zobrazit na spořiči obrazovky
 • Provedení v bílé, antracitové a šedé barvě
 • Všechny funkce z klávesnic JA1x4E zachovány
 • Samozřejmostí je stupeň zabezpečení 2

ABB představilo novou řadu vypínačů a zásuvek Zoni

ABB Zoni

Společnost ABB přináší revoluci do světa elektroinstalací s uvedením své nové designové řady Zoni®, která se pyšní nejen moderním designem, ale také pokročilými technologickými funkcemi. Zoni® je dokladem inovačního ducha společnosti, která oslavuje své 155. výročí založení v Jablonci nad Nisou. S více než 150 miliony prodaných kusů svých předchozích řad Tango® a Levit®, ABB znovu definuje standardy pro vypínače a zásuvky.

Technologicky Zoni® představuje průlom díky svým inteligentním vypínačům, které lze ovládat pomocí Bluetooth a mobilní aplikace, a inovativním přístrojům pro ovládání osvětlení a žaluzií. Tyto nové prvky zvyšují komfort a bezpečnost uživatelů doma. Zásuvky jsou navíc vybaveny integrovanými ochrannými clonkami, což zvyšuje jejich bezpečnost.

Design řady Zoni® je výsledkem pečlivé práce a snahy o harmonii s moderními bytovými trendy. Její subtilní a zároveň elegantní tvarování je zaměřeno na minimalismus a jemnost, s úzkým profilem, který nenarušuje estetiku stěn. Nabídka osmi zemitých barev, od klasické bílé po trendové olivové a greige, umožňuje zásuvkám a vypínačům Zoni® stát se nejen praktickými, ale i stylovými prvky interiéru.

Výsledkem je, že Zoni® od ABB představuje více než jen další řadu elektroinstalačních přístrojů. Je to kombinace designu, technologie a ekologické odpovědnosti, která přináší do domovů nejen funkčnost, ale i styl a důraz na udržitelnost.

Barevné vypínače ABB Zoni